nayax system

Nayax to także łatwość integracji

Czasami projekty naszych klientów wymagają nieszablonowego podejścia w zakresie płatności. Na przeciw wychodzi Nayax z szeregiem różnych protokołów komunikacyjnych, które umożliwiają łatwe udostępnienie płatności bezgotówkowych. Oferujemy integracje opierające się na fizycznej komunikacji pomiędzy maszyną a terminalem oraz rozwiązania chmurowe, gdzie cała komunikacja odbywa się pomiędzy serwerem Nayax a serwerem operatora terminali.

Nayax, aby maksymalnie uprościć proces integracji, udostępnia dokumentację i gotowe biblioteki w wybranych językach programistycznych. Wystarczy, że zaimplementujesz rozwiązanie po stronie swojego kontrolera / serwera i dostosujesz je do swoich potrzeb.

Sposoby integracji

Monyx SDK / Framwork

Wykorzystaj rozwiązania Nayax w swojej aplikacji płatniczej. Zbuduj ją w oparciu o nasz framework lub całkowicie na swój sposób z wykorzystaniem naszej infrastruktury i SDK Monyx.

Lynx API

Ten interfejs API został zaprojektowany, aby zapewnić systemom innych firm możliwość aktualizowania informacji i wykonywania różnych działań w systemie Nayax  za pośrednictwem zapytań HTTPS interfejsu API opierających się na popularnym formacie wymiany danych JSON. 

Marshall

Autorski protokół komunikacji opierający się o standard MDB. Komunikacja odbywa się przez port szeregowy (RS232 lub USB), poprzez wymianę ustrukturyzowanych komend. Producent udostępnia obszerną dokumentację i biblioteki w trzech językach programistycznych C, C#, JAVA. Dzięki temu dowolne urządzenie może zostać doposażone w terminal płatniczy. Sztandarowym przykładem są ładowarki samochodów elektrycznych EV Meter z myślą o których powstał ten protokół.

Cortina

Protokół komunikacyjny, który rezygnuje z fizycznego połączenia pomiędzy maszyną a terminalem, stawiając wszystko na komunikację w chmurze. Ułatwia wyposażenie w terminale inteligentnych maszyn, które mają stałe połączenie do własnego serwera. Kolejnym najczęściej spotykaną integracją jest udostępnienie płatności na terminalu w aplikacji mobilnej. Komunikacja opiera się o wymianę i nasłuch danych pomiędzy wystawionymi endpointami.

Zainwestuj w rozwiązanie Nayax, aby obniżyć koszty działalności i zwiększyć przychody biznesu!

Masz pomysł na maszynę, ale nie wiesz jak go spieniężyć? Zintegruj go z terminalem Nayax!
Opowiedz nam o nim, a my dopasujemy najodpowiedniejsze rozwiązanie.