Nayax + Novitus – opis działania

Pojawiła się aktualizacja oprogramowania umożliwiająca odróżnianie transakcji kartami bankowymi od innych form płatności. Dzięki temu rozwiązanie Nayax + Novitus może w pełni sprawnie działać.

Poniżej opisujemy jakie kroki trzeba teraz podjąć, aby Państwa urządzenia zostały zaktualizowane do najnowszej wersji oprogramowania.

Na jakim etapie jest rozwiązanie "Nayax + Novitus"?

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy w grudniowym mailingu i wystosowanym oświadczeniu, wraz z końcem stycznia rozpoczynamy wgrywanie testowej wersji oprogramowania, która pozwala odróżniać transakcje kartami bankowymi od innych form płatności w modelu fiskalizacji “Nayax + Novitus”.

 

Materiał wideo prezentujący docelowe działanie kasy Novitus z terminalem Nayax.

Do kogo kierujemy niniejszą wiadomość?

Wiadomość jest przeznaczona do Klientów, których ŁĄCZNIE dotyczą wszystkie poniższe punkty:

  • W swojej myjni posiadają terminale Nayax z kolorowym ekranem dotykowym z linii “Touch”.
  • Wybrany sposób fiskalizacji to: “Nayax + Novitus”.
  • Terminale Nayax obsługują także płatności nośnikami prepaid (niebankowymi).
  • Terminale Nayax i kasy Novitus są FIZYCZNIE podłączone do technologii myjni zgodnie z poniższym schematem podłączenia:

 

W przypadku wątpliwości dotyczących posiadanego podłączenia – prosimy skontaktować się z instalatorem, który podłączał urządzenia w Państwa myjni.
Firma Nayax Polska nie dysponuje informacjami o fizycznym modelu podłączeniu terminala NAYAX z resztą podzespołów w Państwa myjni.

 

Jaki jest kolejny etap? Jaka aktywność jest potrzebna ze strony właściciela myjni - Klienta Nayax?

Jeśli spełniasz wszystkie warunki opisane w powyższym punkcie, czyli: posiadasz terminal z ekranem dotykowym, który obsługuje również płatności prepaid, a wybranym modelem fiskalizacji jest “Nayax + Novitus” i masz pewność, że czytnik i kasa są podłączone według schematu, o którym mowa powyżej, wypełnij TEN FORMULARZ.

Na podstawie wypełnionego formularza będziemy aktualizować wskazane terminale, a Ty rozpoczniesz testy w swoich lokalizacjach.

 

WAŻNE!

Nie jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialności za niepoprawnie zadeklarowane w formularzu numery seryjne lub numery seryjne terminali, które nie są rozdzielone dwoma pulsami, jak na rysunku wyżej. Nie posiadamy informacji, które pozwoliłyby nam wgrać nowe oprogramowanie konkretnie na tych terminalach, których dotyczy bieżąca aktualizacja.
Informujemy, że przekazanie nam błędnych informacji może skutkować nieprawidłowościami w pracy terminali Nayax.
Prosimy o upewnienie się co do poprawności wprowadzonych danych przed wysłaniem do nas formularza.

Czy wiemy coś więcej o fiskalizacji myjni?

Stan naszej wiedzy nie różni się od tej zaprezentowanej w grudniowym mailingu, w którym rekomendowaliśmy Państwu składanie wniosków do urzędów skarbowych o indywidualne prolongaty terminu fiskalizacji. Zgodnie z naszą wiedzą obowiązek fiskalizacji myjni (jeśli właściciel myjni nie uzyskał indywidualnej prolongaty) wejdzie w życie 1 lutego br.

Klientów, którzy wybrali model fiskalizacji “Nayax + WKF” i mają w związku z tym dodatkowe zapytania, prosimy o kontakt bezpośredni z dostawcą wirtualnej kasy fiskalnej: https://www.kasadlamyjni.pl/

Zainwestuj w rozwiązanie Nayax, aby obniżyć koszty działalności i zwiększyć przychody biznesu!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów?
Skontaktuj się z naszym konsultantem.