Karty bankowe i płatności NFC

Polacy pokochali płatności bezgotówkowe. Odsetek takich transakcji jest coraz większy, rośnie ich ilość, ale także wartość pojedynczej operacji m.in. z powodu epidemii COVID-19 oraz dzięki podniesionemu limitowi kwotowemu dla transakcji zbliżeniowych przy którym nie musimy podawać kodu PIN. Konsumenci coraz rzadziej zaglądają do portfeli w poszukiwaniu drobnych. Oczekują, że każdy punkt handlowy będzie miał terminal płatniczy na wyposażeniu. Oczekiwania ciągle rosną i wykraczają już poza tradycyjne punkty z obsługą przez sprzedawcę. Tego samego oczekuje się od punktów samoobsługowych m.in. automatów sprzedających (vendingowych), myjni samochodowych, automatów rozrywkowych, pralni samoobsługowych itp.

Logo VISA
Logo MasterCard
Logo Google Pay
Logo Samsung Pay

Firmy działające w tych sektorach już dawno zauważyły konieczność oferowania podstawowych form płatności bezgotówkowych. Klient, który nie skorzysta z ich usługi tylko z powodu braku bilonu to nie tylko jednorazowo utracona szansa sprzedażowa, ale zagrożenie, że klient nie wróci szukając punktów z płatnościami bezgotówkowymi. Terminal płatniczy Nayax przeznaczony dla sektora samoobsługowego posiada obsługę debetowych i kredytowych kart płatniczych największych wystawców: VISA i MasterCard oraz obsługę zamkniętych środowisk płatniczych Sodexo i Endered. Wszystkie dostępne modele oferują obsługę płatności zbliżeniowych, płatności NFC poprzez najpopularniejszych portfeli elektronicznych takich jak Google Pay, Apple Pay oraz tych rzadziej używanych jak Samsung Pay czy PayPal. Możliwa jest też płatność NFC kartą dodaną w aplikacji banku.

Własne środowisko płatnicze - karty prepaid

  • Transakcje bezgotówkowe wolne od prowizji
  • Stałe grono klientów
  • Zarządzanie w 100% online
  • Obszerne raporty sprzedażowe, będące podstawą do wystawienia dokumentów księgowych
  • Możliwość konfiguracji adekwatnej do wymagań klienta

Posiadanie terminali płatniczych Nayax daje ogromną przewagę pod względem oferowanych metod płatności, gdyż operator może sam stworzyć własne, zamknięte środowisko płatnicze, czyli takie które jest dostępne tylko w jego maszynach samoobsługowych.

W efekcie można emitować własne karty przedpłacone (prepaid), którymi klienci będą posługiwać się podczas płatności lub nawet wykorzystać istniejące nośniki np. karty dostępowe, karty ewidencji czasu pracy, zbliżeniowe opaski lub breloki. Płatności takimi kartami są w całości obsługiwane przez System Nayax, więc operator nie ponosi kosztów operacyjnych w postaci prowizji za rozliczenie transakcji, tak jak to ma miejsce przy płatnościach kartami bankowymi.

Zamknięte środowiska płatnicze są najczęściej udostępniane w zakładach pracy, placówkach produkcyjnych, klientom firmowym. Konsumenci mogą nabywać produkty na preferencyjnych warunkach lub w ramach ustalonego dofinansowania pracodawcy. W szybkim tempie powstaje sporo grono stałych klientów.

Operator może indywidualnie dostosować działanie kart do potrzeb. Za pomocą kart prepaid można zrealizować m.in codzienne wydawanie dań lub napoi, odnawiany co miesiąc budżet na zakupy lub zrealizować z ich pomocą kampanie marketingowe X+1 gratis.

Karty są zarządzane online i nie trzeba mieć fizycznego dostępu do nośnika. System Nayax zapewnia różne raporty z przeprowadzonych transakcji, które mogą posłużyć do celów fakturowania klientów.

Moda na własne aplikacje płatnicze

Coraz częściej rezygnujemy z fizycznych nośników. Kartę dodajemy do ulubionej aplikacji płatniczej, a sam plastik zostawiamy w domu. Sklepy kuszą nas i oferują własne aplikacje płatnicze, które mają za zadanie nawiązać bardziej bezpośredni kontakt z klientem. Umożliwiają zapoznanie się z ofertą i skorzystanie z atrakcyjnych ofert. Efektywny sposób na dotarcie do klienta, ale drogi? Czy na pewno?

Wraz z terminalem płatniczym Nayax masz możliwość oferowania swoim klientom aplikację płatniczą Monyx Wallet. Dostępna w standardowym planie taryfowym, umożliwi personalizację wyglądu, zarządzanie wirtualnymi kartami prepaid bez konieczności dystrybucji fizycznych odpowiedników oraz tworzenie własnych akcji rabatowych i marketingowych. Konsumenci mogą płacić saldem z aplikacji, zasilić konto środkami, podejrzeć historię transakcji. Po każdym zakupie klient ma możliwość zagrania w mini grę, w której ma możliwość otrzymania zwrotu części wartości transakcji. Cały koszt promocji ponosi Nayax.

Czy to już wszystko?

Nie wiemy za czego pomocą będziemy płacić w przyszłości, ale jesteśmy pewni, że Nayax będzie to obsługiwał!

Zdecydowanie nie! Rozwój metod płatności przebiega nieustannie. Zmieniają się nośniki i sposób w jaki autoryzujemy płatność. Nayax, obserwując globalne trendy, już teraz wprowadził do oferty peryferyjne czytniki kodów QR i kodów kreskowych. Umożliwia to integrację z szeregiem mniejszych aplikacji płatniczych popularnych w innych częściach globu (np. AliPay, WeChat Pay ) oraz z istniejącymi aplikacjami operatorów. Otwiera też furtkę na dość nieszablonowe rozwiązania jak wydawanie darmowego produktu na podstawie kodu QR wydrukowanego na paragonie wydanym w współpracującym punkcie usługowym.